NJU7201U32-TE1
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NJU7201U32-TE1
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Voltage Regulators - Linear
Control Features : -
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.2V
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Number of Regulators : 1
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
PSRR : -
Current - Quiescent (Iq) : 30 µA
Output Type : Fixed
Supplier Device Package : SOT-89-3
Voltage Dropout (Max) : 0.6V @ 20mA
Mfr : Nisshinbo Micro Devices Inc.
Current - Output : 100mA
Voltage - Input (Max) : 12V
Package / Case : TO-243AA
Protection Features : -
Operating Temperature : -25°C ~ 75°C
Voltage - Output (Max) : -
Output Configuration : Positive
Description : IC REG LINEAR 3.2V 100MA SOT89-3
Contact Now
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA SOT-89-3