IKCM20L60GAXKMA1
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
IKCM20L60GAXKMA1
Category : Discrete Semiconductor Products Power Driver Modules
Type : IGBT
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Series : CIPOS™
Current : 20 A
Mfr : Infineon Technologies
Voltage : 600 V
Package / Case : 24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)
Configuration : 3 Phase
Voltage - Isolation : 2000Vrms
Base Product Number : IKCM20
Description : IFPS MODULES 24MDIP
Contact Now
Power Driver Module IGBT 3 Phase 600 V 20 A 24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)